Mission impossible

CPPPaP v Brezne

Ďakujeme CPPPaP v Brezne za spostredkovanie podnetnej a motivačnej besedy s pánom psychológom PhDr. Jozefom Ihnacíkom PhD. z Košíc.

 

Skrášľujeme areál školy

Benefičný koncert pre Nemocnicu s poliklinikou v Brezne

Opäť po roku sme svojou troškou prispeli na dobrú vec:)

Ďakujeme Simonke, Vike i Lucke, že s radosťou pomohli (a nie prvýkrát):)

Výťažok pomôže pri kúpe inhalátora s nebulizátorom.

 

Dopomáhania o rok:)

Októberfest 2017

            Oktoberfest v Nemecku pozná asi každý z nás.

Oktoberfest v Brezne na pôde EBG je známy tým z vás, ktorí ho zažili minulý rok alebo včera 4. októbra v priestoroch našej školy. Pripravili sme ho ako poďakovanie pre všetkých spolupracovníkov z praxe, sympatizantov školy, rodinných príslušníkov, priateľov...

            V Nemecku sú to dni osláv spojené s hudbou, jedlom a pitím. U nás sa o hudobný zážitok postarali žiačky našej školy svojím koncertom. Každá trieda pripravila dobroty z plodov jesene, naaranžovala ich, aby sa každý, kto išiel okolo, mohol ponúknuť. Nemecké klobásky a praclíky nahradil fajný guľáš.

            Popoludní k nám zavítalo 110 detí zo ŠKD pri ZŠ s MŠ Pionierska 2. Naše žiačky si  vyskúšali teóriu v praxi, pripravili si pre deti tvorivé dielne, rôzne hry, športové aktivity, ale i drobné pohostenie. Všetci sa s radosťou a nadšením zapojili do pripravených aktivít a obohatili sa vzájomným stretnutím.

               Veríme, že sa nám podarilo všetkým zúčastneným urobiť všedný deň nevšedným. Ďakujeme vám za strávené chvíle v našej spoločnosti a tešíme sa opäť nabudúce...

Mestský študentský parlament odštartoval aktivity

Dňa 27. septembra sme sa účasťou na informačnom poldni mohli pridať k aktivite Mládežníckeho parlamentu v Brezne. Dozvedeli sme sa o možnostiach zapájania do rôznych aktivít v rámci mesta, regiónu, kraja, Slovenska, sveta:) Veríme, že to viacerých z nás naštartovalo k aktívnejšiemu životu:)

Biela pastelka

Stalo sa už tradíciou, že 3. septembrový týždeň vyrážame do ulíc, aby sme ponúknutím bielych pasteliek vniesli viac svetla do života slabozrakých a nevidiacich. Našim dievčatám sa podarilo za evríčka vymeniť 150 pasteliek. Tešíme sa, že sme pomohli a ďakujeme všetkým, ktorí prispeli:)

XVII. Ročník ceny Alojza Szokola

XVII. ročník Ceny Alojza Szokola, prvého slovenského olympionika ako Memoriálu Márie Zavarskej SSOSP EBG reprezentovali a vybojovali 3. miesto: Viktória Toráňová, Katarína Krupová, Radka Plichtová, Daniela Kaliničová a Sarah Lepiešová. Ďakujeme

Týždeň dobrovoľníctva 2017

Ukážeme spolu, že aj v našom kraji je DOBRA DOSŤ.Tuto myšlienku sme sa snažili realizovať naplno. Navštívili sme DSS Hron Dubová a DSS LUNA v Brezne. Pripravili sme si tvorivé aktivity. Ďakujem našim žiakom z 3.B triedy a to: Jurajovi Vilmonovi, Blanke Záhorskej, Laure Kindernajovej a Viktórii Ridzoňovej. Ďakujem ešte raz Roth.

Svet plný jazykov

"Svet plný jazykov" - presne tak sa volalo dobrodružstvo, ktoré sme dnes zažili so žiačkami prvého a druhého ročníka v Závadke. Tento náš malý projekt bol plný dojmov a príjemných zážitkov, ktoré by bez pomoci mojich priateľov Jelena Knezevic, Doug Meyerdirk Lenna Cheng a mnohých ďalších neboli zrealizované. Ráno sme začali nádhernou cestou v preplnenom autobuse smerom na Horehron. Bol to pre nás "neuveriteľný" zážitok :D ... ale nebolo to nič, čo by sme nemohli zvládnuť. S radosťou môžem povedať, že ďalej sa náš deň vyvíjal už len pozitívnym smerom. Program sme veľmi úspešne odštartovali rozhovormi s mojou srbskou kamarátkou a veľmi obetavým známym z Ameriky. Ďalej nasledovala veľmi zábavná časť a to varenie tradičného čínskeho jedla. Musím povedať, že jedlo zožalo úspech, nie len pri nás, ale aj pri našich nemeckých spoluúčastníkoch. Ďalej sme sa prostredníctvom videa, ktoré zabezpečila moja kamarátka Lívia Baxová, spojili s predstaviteľkou z Veľkej Británie. Deň sme zakončili tradičnou americkou pochúťkou. Touto cestou by som sa rada poďakovala mojej škole, ktorá umožnila realizáciu tohto projektu a aj všetkým, ktorí boli jeho súčasťou.

 

Natália Letková

Kurz k ochrane života a zdravia 2017

Žiačky našej školy absolvovali v dňoch 12-14. septembra kurz k ochrane života a zdravia. Bolo Nám SUPER :)

Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018

Stretnutie riaditeľov škôl 2017

V dňoch 23.-24.08.2017 sa v Závadke nad Hronom uskutočnilo pracovné stretnutie riaditeľov škôl sieti EBG a DSA

Kalamárka

My sa neflákame ani v lete. Včera (2.8.2017) sme si boli zaliezť na Kalamárke (CHKO Poľana). Dievčatá vyliezli niekoľko ciest v obtiažnosti 4 až 6 (UIAA klasifikácie)a prekonali okrem strachu aj seba. Neboli sme liezť prvý krát, napriek tomu si každá vyskúšala okrem lezenia aj istenie a zlaňovanie. Strávili sme perfektný deň v krásnej prírode, veď posúďte sami podľa fotiek.

Ukončenie školského roka 2016/2017

Metodický deň - lesná pedagogika

Žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka mali možnosť opäť zažiť výjazdové vyučovanie tentokrát vo Vydrove v Čiernom Balogu. Vyučovanie, ktoré bolo spojené s príjemnou prechádzkou v lesníckom skanzene bolo zamerané na lesnú pedagogiku, do ktorej nás zasvätila Ing. Eva Stehlová z Lesného závodu Čierny Balog, začo jej veľmi pekne ďakujeme. Podarilo sa nám takto spojiť príjemné s užitočným v lone našej krásnej prírody.

Talentové skúšky na pomaturitné štúdium

Dňa 27.6.2017 sa uskutočnili talentové skúšky na pomaturitné štúdium.

SOMMERCAMP2017

Copyright © Súkromná stredná odborná škola pedagogická EBG, Brezno
Free Joomla 2.5 templates by New Poker Reviews