Návšteva opery Eugen Onegin

Uverejnené: piatok, 26. február 2016

Bol to každodenný normálny deň v škole. No v tom prišla do triedy p. učiteľka Kupcová s otázkou, kto by chcel ísť do opery. Prihlásilo sa pár dievčat z našej triedy a pár dievčat z 3.BC triedy. Opera veľmi lákala aj našich pedagógov. Pani učiteľka nám povedala inštrukcie a rozdala informované súhlasy. Oboznámila nás aj s tým, ako by sme mali byť oblečené. Keď prišiel deň, všetci sme čakali nedočkavo na zastávke, kým príde autobus a ten nás zaviezol rovno pred operu. Boli sme plní očakávania, čo v opere uvidíme.

Povyzliekali sme sa a veci nám odložili do šatne. Pani učiteľka nás zaviedla na naše miesta. Po chvíli čakania a napätia sa predstavenie konečne začalo. Trvalo to skoro 3 hodiny aj s prestávkami. Predstavenie bolo krásne scénický urobené a aj herci boli vynikajúci. Ich spev bol bez jedinej chybičky. Keď sa otvorila opona, uvideli sme to krásne javisko, ktoré nás akoby prenieslo do deja. Zdalo sa nám, že sme v centre diania. Po prvom dejstve bola 15 min. prestávka. Rýchlo sme sa občerstvili a hurá na druhé dejstvo. V druhom dejstve bola zas iná scéna. Kulisy boli prenádherné a o výkone spevákov ani nehovorím. Nasledovala ďalšia prestávka, ktorá bola o niečo kratšia. Prestávka prebehla veľmi rýchlo a tak už nastal záver predstavenia. Záver bol najkrajší úsek z predstavenia, nie však preto, že sa predstavenie končilo, ale preto, že prišlo to vytúžené vyvrcholenie. Predstavenie bolo veľmi krásne. Poobliekali sme sa, nastúpili do autobusu a hor sa domov. Naše pocity z predstavenia sú viac než uspokojivé. A preto sa chceme na operu ešte vrátiť.