15. Medzinárodný festival dokumentárnych filmov – JEDEN SVET 2014

Uplynulo 25 rokov od Zamatovej revolúcie. Tí, ktorí boli aktívni pred ňou, boli prenasledovaní. Je dôležité vedieť o tom, čo sa dialo. Ešte dôležitejšie je pozrieť sa na to, kde je naša spoločnosť dnes. Mohli sme sa posunúť ďalej?
Na druhej strane, ľudia teraz môžu byť a mnohí aj sú aktívni. Tento festival je o téme slobody. Vo viac ako 60 dokumentoch zo zahraničnej a domácej produkcie sa vracia do čias totality, do neslobodných oblastí súčasného sveta, za experimentmi so slobodou a odhaľuje rôzne podoby extrémizmu.
My žiaci, 3. HC (odbor: sociálno-výchovný pracovník) a 4. HAC (odbor: sociálno-výchovný pracovník, odbor: vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť) SPSA EBG, elokované pracovisko Humenné sme sa tohto festivalu zúčastnili v Humennom za spolupráce s Občianskym združením „Róm Podskalky“ dňa 26.11.2014.

Čítať ďalej: 15. Medzinárodný festival dokumentárnych filmov – JEDEN SVET 2014

​Imatrikulácia

Už mesiac sme boli napäté pri pomyslení na imatrikuláciu a na to, čo nás čaká.

Prišiel ten očakávaný a obávaný deň - 22.október 2014. Bol to deň plný napätia a strachu z úloh,
ktoré si na nás pripravili druháci. Strach však opadol hneď, ako sme vošli do jedálne, kde sa imatrikulácia
konala.

Čítať ďalej: ​Imatrikulácia

Kvapka krvi v Humennom

Dňa 5.9.2014 sme sa my, žiačky 4.ročníka Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémie v Humennom, zúčastnili Svetového dňa prvej pomoci. Pri tejto príležitosti sme chceli pomôcť aj my a darovať krv, ktorej je dnes tak málo.

Čítať ďalej: Kvapka krvi v Humennom

Na rozprávkovej ceste sme stretli strašidlá, ale aj Janka a Marienku

Sme žiaci 1.A zo ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom. V utorok 29. októbra sme boli príjemne prekvapení! Postarali sa o to žiačky 3. HB zo Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémie v Humennom. Pripravili si sériu divadielok rôznych rozprávok. Podujatie pripravili pod vedením pani učiteľky Mgr. Jany Dobrančinovej a Mgr. Lukáša Jeňa. Bolo síce pripravené pre všetky deti materských škôl, ale privítali aj prváčikov.

Čítať ďalej: Na rozprávkovej ceste sme stretli strašidlá, ale aj Janka a Marienku