Deň sukní a košieľ

Uverejnené: pondelok, 03. november 2014

Na jeden deň sa v našej škole dievčatá stali mladými dámami a chlapci pôsobili ako praví gentlemani.
Úvod dňa 24.10.2014 patril členkám ŽŠR , ktoré nás oboznámili s históriou a vývojom odievania. Pani učiteľka nám vysvetlila, akú úlohu hrá v pracovnom živote oblečenie a uviedla nám niektoré zásady spoločenského protokolu. Potom už nasledovalo vyučovanie podľa rozvrhu s tým rozdielom, že v triedach sedeli dievčatá v šatách, v sukni, chlapci v košeli.

Cieľom tohto dňa bolo upriamiť pozornosť na potrebu vedieť sa obliecť v súlade so spoločenskými požiadavkami, pretože v súčasnosti si dievčatá obliekajú skôr nohavice a sukňu si oblečú len výnimočne. Tí, ktorí tento deň nerešpektovali a prišli oblečení inak ako v sukni alebo v košeli, boli skúšaní. Samozrejme, že podmienku sukní rešpektovali aj naše pani učiteľky, ktorým to náramne pristalo.
Mnohým z nás síce nebolo takéto oblečenie úplne po vôli, ale aj napriek tomu sme si užili veľa zábavy a napokon vôbec neľutujeme, že sme zo skrine vytiahli kúsky, ktoré obyčajne do školy nenosíme.