Paríž-Londýn

Vytlačiť
Uverejnené: štvrtok, 30. apríl 2015

11134226 1036182126410877 576411110 nDlho sme čakali a tešili sa na 25.marec, na deň nášho odchodu zo Slovenska do Paríža, mesta všestranného umenia, a Londýna, najvýznamnejšieho finančného centra celého sveta.
Prvá zastávka po dlhej a náročnej ceste bola pri Notre Dame. Tento chrám Matky Božej nás uchvátil a pripomenul nám príbeh Quasimoda a krásnej Esmeraldy.


Naše ďalšie kroky smerovali do galérie Louvre s najznámejším portrétom od Da Vinciho- Monou Lisou. Prezreli sme si aj Napoleónové apartmány, ktoré sú tak jedinečné, že by sme si mnohé kusy ich nábytku vedeli predstaviť aj doma.
Cestou na Eiffelovu vežu sme sa ešte zastavili v národnej parfumérii Fragonarde, kde sme si vyskúšali a podaktorí aj kúpili veľa krásnych vôní. Výstup na najznámejší symbol Paríža bol síce náročný, no výhľad z tej výšky stál za to.
Nezabudnuteľným zážitkom bola aj večerná plavba loďou po rieke Seina. Dala nám možnosť vidieť očarujúci nočný Paríž.
V skorých ranných hodinách sme sa s Parížom rozlúčili, aby sme mohli navštíviť ďalšie krásne mesto Londýn.
Začali sme plavbou trajektom po prielive La Manche. Dvojhodinová plavba severným morom nám dávala možnosť pozorovať more zaliate slnkom priamo z paluby. Naša loď zakotvila v útesovom prístave Dover.
Pokračovali sme prechádzkou po Greenwich park. Park je známy nádhernou prírodou, rozkvitnutými kvetmi a veľkým množstvom zvierat. Zastavili sme sa pri hvezdárni, ktorá je súčasťou parku a zároveň miestom bodu prechodu nultého poludníka.
V centre mesta nám udrela do očí jeho dominanta- Tower Bridge. Kráčali sme uličkami Londýna, ktoré nám ukazovali život vo veľkom meste. Jedna z ulíc nás priviedla až k Dokom sv. Kataríny.
Deň sme ukončili panoramatickým výhľadom zo známej londýnskej atrakcie- London Eye.
Opustiť Londýn by sme nemohli bez navštívenia Big Benu, Westminsterského a Buckinghamského paláca.
Mali sme možnosť osobného voľna, ktoré každý využil podľa svojich predstáv. Niektorí sa rozhodli pre návštevu múzea Madam Thussaud, Britského múzea, Národnej galérie, Národnej portrétovej galérie, či nákupu na svetoznámej Oxford Street.
My sme si rozdelili časť na nákupy suvenírov, prehliadku obrazov v národnej galérii, ktorá sa nachádza na Trafalgar Square. Počas dňa sme vyhladli a olovrant sme si vychutnali na schodoch Trafalgarského námestia.
Po krásnych zážitkoch a dňoch, ktoré sme v týchto mestách prežili sa vraciame späť domov.
Prostredníctvom úžasného sprievodcu s množstvom vedomostí a zaujímavých poznatkov sme si uvedomili dôležitosť hodnoty poznania.
V nedeľu večer sme sa vďaka zodpovedným vodičom unavení ale spokojní dostali domov.

11134226 1036182126410877 576411110 n

Copyright © Súkromná stredná odborná škola pedagogická EBG, Brezno
Free Joomla 2.5 templates by New Poker Reviews