Lekvár na jednotku

Uverejnené: štvrtok, 22. október 2015

Pri príležitosti akcie „Lekvár na jednotku„ na I. ZŠ v Žiari nad Hronom, mali žiačky SPSA EBG možnosť prezentovať dobré meno školy a hlavne svoju šikovnosť. Akcia sa konala 24. septembra 2015 na školskom dvore vo veľkom štýle – varenie slivkového lekváru, vystúpenia žiakov ZŠ, tvorivé dielne, stánky s občerstvením a prezentácie stredných škôl z okolia.

Počas dňa si na svoje prišli aj žiačky našej školy. Druháčky svoju kreativitu predviedli v rámci tvorivých dielní, kde vypomáhali a zároveň sa venovali deťom, ktoré pri tvorivej činnosti potrebovali usmerniť. Tretiačky so štvrtáčkami na pridelenom stanovišti poskytovali budúcim záujemcom informácie o štúdiu a propagačné materiály SPSA EBG. Keďže celá akcia sa niesla v znamení varenia slivkového lekváru ako od babičky, takže naše žiačky si vyskúšali aj túto funkciu. Usilovne asistovali pri miešaní lekváru a nakladaní do pohárov.
Ďakujeme I. ZŠ za pozvanie, pohostenie, možnosť vlastnej prezentácie a príjemné zážitky počas celého dňa.