Mikuláš sa stáva tradíciou

Uverejnené: sobota, 12. december 2015

Mikuláš všetciDecember ja mesiacom blížiacich sa Vianoc. Malí aj veľkí netrpezlivo čakajú, že si pod vianočným stromčekom nájdu nejaký, čo i len maličký, darček. Ale ešte pred Štedrým večerom v noci z 5. na 6. decembra navštevuje ľudské príbytky Mikuláš, aby odmenil sladkosťami hlavne deti za ich poslušnosť. V tomto roku do niektorých materských škôlok v Žiari nad Hronom zavítal Mikuláš už 4. decembra. Neprišiel sám, ale so svojimi pomocníkmi – anjelmi a čertmi. Podobu Mikuláša, anjelov a čertov vzali na seba študenti Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémie EBG v Žiari nad Hronom, ktorí sa svojej úlohy výborne zhostili a rozžiarili očká mnohým deťom v MŠ – elokované pracovisko Kmeťova, M. Rázusa a M.R. Štefánika. Pripravovať Mikuláša pre deti žiarskych materských škôl sa pre študentov stáva tradíciou.

Mikuláš všetci

Mikuláš2